Část 4.

Media a stereotyp

 

Ve světle toho, co již bylo řečeno, není žádné opodstatnění ve spojování událostí 11. září s konceptem džihádu. Je nám líto, když vidíme, že jisté části médií, obzvláště talk show v rádiích, stále rozdmýchávají nenávist vůči muslimům, Arabům a náboženství islámu. A to přesto, že muslimové jednotně odsoudili teroristický útok  z 11. září, ve kterém nevinní lidé přišli o život.

 

Útočit na všechny muslimy nebo Araby jen proto, že se teroristé z 11. září také nazývají muslimy, je absolutně špatné. Dvojí standard médií je vskutku otřesný. Na chvilku se zamysleme:

 

Když na začátku  září 2001 vybuchla bomba v Severním Irsku blízko katolické školy v protestantské oblasti, nikdo v médiích nevinil celou protestantskou komunitu jako „teroristy a vrahy. Když se IRA dopouštěla teroristických činů v Severním Irsku nebo v Británii, nikdo v západních médiích neoznačil katolickou víru za „náboženství terorizmu“. Když před pár lety Dr. Goldstein, židovský usedlík v Izraeli, vstoupil do hebronské mešity a postřílel modlící se Palestince, nikdo neřekl, že všichni židé jsou teroristy. Když Srbové brutálně zmasakrovali muslimy v Bosně, média nikdy nevinila srbskou ortodoxní církev, i když někteří její kněží požehnali srbským milicím předtím, než se pustili do zabíjení muslimských vězňů. Ale přesto vidíme, že když se pár Arabů nebo tzv. „muslimů“ dopustí činů terorizmu, všichni muslimové a Arabové jsou automaticky označeni jako „teroristé a vrazi“. Jako muslimové žádáme média o férovost, nic víc.

 

Média si musí uvědomit, že ti, kteří unesli letadla a použili je jako zbraně k zabití tisíců nevinných lidí, také učinili obětí miliardu muslimů, kteří jsou teď nazývají „teroristy a vrahy“.